Дома Видео Соиграчите се држеа за глава: Белгиец го има најсреќното забивање во историјата 🎥

Соиграчите се држеа за глава: Белгиец го има најсреќното забивање во историјата 🎥

Белгија ја победи Словачка со 102:59 во квалифкациите за Светското првенство, меѓутоа овој натпревар во центарот се најде поради еден поен на најдобриот играч на паркетот.

Ретин Обасохан беше најдобар со 18 поени за 19 минути поминати на паркетот, а се погрижи и за една неверојатна ситуација во која имаше голема среќа. Во прв момент изгледаше дека еден негов обид за забивање нема да заврши успешно, но топката се врати низ мрежата.

Дефинитивно ова е едно од најлудите забивања, доволно зборуваат и реакциите на останатите играчи кои се држеа за глава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Слалом каков што ретко се гледа: Играч на АЕК издрибла четворица играчи на Партизан и мајсторски погоди 🎥

AEK Ларнака на Иван Тричковски вчера одигра 2:2 против Партизан, а тоа беше доволно кипарс…