Дома Фудбал Останато Снајдер го советува Онана: Немој да одиш во Арсенал

Снајдер го советува Онана: Немој да одиш во Арсенал

Голманот на Ајакс Андре Онана кариерата би можел да ја продолжи во редовите на лондонски Арсенал.

Интересот за 25 годишниот Онана е голема и многу лесно може да се случи Онана да го облече дресот на екипата од „Емирати“.

За неговиот можен трансфер во Арсенал зборуваше Весли Снајдер.

„Очекувам да замине. Го сметам за голем голман, еден од најдобрите во Европа. Но, не би го советувал да оди во Арсенал. Тоа е голем клуб, но и клуб кој е во огромен пад. Повеќе би сакал да го видам во Реал или Барса“, изјави Снајдер.

Онана во овој момент е под суспензија поради допинг, суспензијата му истекува на 4. ноември. Но ќе му биде дозволено да направи трансфер во текот на летото.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

„Историски момент беше денес да се гледа Македонија, срцето ми е полно за Пандев“

Марио Ѓуровски како што најавивме е дел од нашиот експертски кој ги коментира натпреварите…