Дома Фудбал Репрезентации Смешниот обид на Лукаку да постигне гол со пета (ВИДЕО)

Смешниот обид на Лукаку да постигне гол со пета (ВИДЕО)

0

Ромелу Лукаку никако не успеваше да ја пронајде вистинската форма оваа сезона во Манчестер Јунајтед и сега е на излезни врати од клубот.

Со таквата лоша форма Лукаку продолжи и во селекцијата на Белгија, а вчера со еден смешен обид да постигне гол со пета во натпреварот со Шкотска стана предмет на исмејување на друштвените мрежи.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Уругвај – Еквадор: Суарез и дружината ја започнуваат борбата за престижниот трофеј

Во Минеирао доцна во ноќта помеѓу недела и понеделник играат Уругвај – Еквадор. Копа Амери…