Дома Фудбал Италија Слободниот удар на Аталанта е главна тема на Апенините🎥

Слободниот удар на Аталанта е главна тема на Апенините🎥

Аталанта вчера комплетно го надигра Милан на „Сан Сиро“ и запиша висока победа од 3:0 над лидерот.

Момците на Гасперини во првото полувреме изведоа „интересен“ слободен удар, кој денес е главна тема на Апенините.

Ваквата идеја досега е невидена во фудбалот, бидејќи Аталанта направи „втор жив ѕид“, кој требаше да го сокире ударот на Иличиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ситуацијата поради која навивачите на Звезда долго ќе жалат

Екипата на Милан некако успеа да ја елиминира Црвена Звезда и да го осигура пласманот во о…