Дома Офсајд Славниот Бекер ја пронајде љубовта на својот живот – девојка 23 години помлада од него

Славниот Бекер ја пронајде љубовта на својот живот – девојка 23 години помлада од него

Прославениот германски тенисер, Борис Бекер (56) одлучи да се ожени по третпат и тоа девојката Лилијан де Карваљо Монтеиро (33) која е 23 години помлада од него.

Познатиот тениски тренер и коментатор скоро четири години е во врска со оваа убавица, а посебно ја цени затоа што не го напуштила ниту во тешките моменти кога поминуваше низ агонијата во затворот.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Во тие моменти екс-тренерот на Новак Ѓоковиќ сфатил дека таа жената на неговиот живот, па сега одлучи и да се вери со неа.

Токму на „денот на вљубените“, Бекер објави бидео на кое заедно се на црвен тепих и јавно и изрази љубов.

„Среќен ден на вљубените на жената која ме спаси! Љубовта победува се“, напиша Бекер.

Тој досега имапше два брака, но и голем број љубовни афери кои влијаеа на распадот на истите. Првпат Бекер се венчаше во 1993 со Барбара Бекер со која беше во брак до 2001 година, а потоа со Лили Бекер со која живееше заедно од 2009 до 2018 година.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Ѓоковиќ после девет години во полуфинале во Монте Карло

Новак Ѓоковиќ ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло, откако денес го совлада…