Дома Останати Скоро две години подоцна се појавија нови необјавени снимки од борбата Конор – Кабиб (ВИДЕО)

Скоро две години подоцна се појавија нови необјавени снимки од борбата Конор – Кабиб (ВИДЕО)

Поминаа скоро две години од една од најголемите борби во историјата на ММА.

На 6 октомври Кабиб Нурмагомедов со „гушење“ го победи големиот ривал Конор Мекгрегор. Русинот го победи Ирецот и така ја продолжи кариерата во која нема пораз и до денес.

Сега на интернет беа објавени снимки кои до сега јавноста не ги видела. На овие снимки се гледаат реакциите на луѓето во тимовите на двата борци додека тие се во октагон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Болт: Никогаш не добив фер прилика во фудбалот

Oткако како трикратен светски рекордер и осумкратен освојувач на злато на олимписките игри…