Дома Топ вести Скапото засилување на Ливерпул се сели во Реал Мадрид

Скапото засилување на Ливерпул се сели во Реал Мадрид

Реал Мадрид е заинтересиран за играчот од средниот ред на Ливерпул, Алексис Мекалистер. 

Шпанските медиуми шпекулираат дека „кралевите“ се подготвени да го купат Мекалистер, кој минатото лето го засили Ливерпул, а за неговите услуги ќе мора да платат околу 70 милиони евра.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Мекалистер одигра 45 натпревари за „црвените“ оваа сезона и постигна шест голови и седум асистенции во сите натпреварувања.

Доколку Крос и Модриќ повторно потпишат и останат уште една сезона на „Бернабеу“, тоа исто така може да го одложи потенцијалното потпишување на Мекалистер до следното лето. Сепак, доколку некој од нив си замине, „кралскиот клуб“ ќе ги насочи силите кон привлекување на Аргентинецот 

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Реал експресно најде замена, во Мадрид доаѓа најталентираниот дефанзивец во Европа

Примарна трансфер цел на Реал Мадрид ова лето ќе биде централниот дефанзивец на француски …