Дома Луд Спорт СКАНДАЛ: Голман доби црвен картон за одбранет пенал!

СКАНДАЛ: Голман доби црвен картон за одбранет пенал!

1

Четвртфиналниот натпревар од европското првенство У-17 помеѓу Ирска и Холандија го одбележа контроверзна ситуација за која денес зборува цел свет.

Имено, судијата Здинек Проске ја шокираше ирската репрезентација откако во пенал серијата го исклучи голманот Џими Коркоран. Објаснувањето е дека прерано ја напуштил гол линијата.

Натпреварот во регуларниот дел заврши 1:1, а во пенал серијата Коркоран го одбрани пеналот при резултат 4:4 и славеше се додека судијата не му покажа црвен картон.

Судијата одлучи да го исклучи младиот голман, затоа што ја напуштил гол линијата пред да биди изведен пеналот.


Следете го Sportski.mk и на


Ситуација која ретко се гледа и ги збуни сите…Погледнете!

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

„Росонерите“ во транс: Експертот за трансфери најави ново засилување за Милан (фото)

Навивачите се презадоволни, со оглед на тоа каква беше ситуацијата во еден момент… Л…