Дома Останати Тенис Скандал во Србија: Поранешна тениска шампионка уапсена со 8.5 килограми марихуана

Скандал во Србија: Поранешна тениска шампионка уапсена со 8.5 килограми марихуана


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Српските медиуми пренесуваат дека поранешната тениска шампионка во Србија до 14 години, Јелена.M која сега има 19 години, била фатена со 8.5 килограми марихуана.

Пред два дена полицијата го запрела нејзиното возило во кое била откриената дрогата. По пронаоѓањето на дрогата таа веднаш била спроведена во притвор.

Во нејзиниот автомобил билe пронајдени уште неколку тениски рекети како спортска торба со 20 пакетчиња марихуана со тежина од 8.5 килограми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Алкараз го освои Индијан Велс и го симна Ѓоковиќ од врвот

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Откако Карлос Алкараз го поб…