Дома Останати Авто Мото Си доби тоа што заслужи: Возачот кој направи обид за убиство сега не може да пронајде тим! (видео)

Си доби тоа што заслужи: Возачот кој направи обид за убиство сега не може да пронајде тим! (видео)

Италијанскиот возач Романо Фенати вчера направи неверојатна глупост на трката во Мото 2 во Сан Марино.

Фенати при брзина од 220 километри на час му ја притисна кочницата на ривалот Стефано Манзина, но за среќа беше избегната несреќа. Манзи успеа некако да го смири моторот и да избегне пад, а на никого не му е јасно зошто Фенати направи таква глупост кој можеше да има и трагични последици.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


После трката беше веднаш дисквалификуван, а Меѓународната мотоциклистичка федерација (ФИМ) го суспендираше за наредните две трки. Меѓутоа тој нема ниту да ги дочека наредните трки бидејќи од Маринели Спирс, неговиот тим соопштија дека ја прекинале соработката со Фенати.

Исто така тимот за кој требаше да вози наредната сезона се откажа од негов ангажман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Хамилтон се огласи по признанието на Ралф Шумахер дека е геј, го кажа својот став

Откако пред неколку дена Ралф Шумахер објави дека е геј, се огласи седумкратниот светски ш…