Дома Фудбал Англија Сити се искачи на врвот од Премиер лигата🎥

Сити се искачи на врвот од Премиер лигата🎥

Манчестер Сити потешко од очекуваното ја совлада Астон Вила (2:0) и се искачи на врвот од Премиер лигата.

Манчестер Сити го контролираше мечот од самиот старт, но не успеваше да го скрши отпорот на Астон Вила.

„Граѓаните“ имаа неколку добри шанси, а гостите спорадично се закануваа. Во 79-та минута Сити конечно дојде во водство со голот на Бернардо Силва после една одлична акција.

Десет минути подоцна беше досуден пенал за „граѓаните“, а сигурен реализатор беше Гундоган, кој ги постави конелните 2:0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Memories: Легендарниот гол на Кака на „Олд Трафорд“🎥

Манчестер Јунајтед и Милан ќе играат големо европско дерби во осминафиналето од Лига Европ…