Дома Трансфер зона Сити и Јувентус го сакаат Локатели

Сити и Јувентус го сакаат Локатели

Италијанските медиуми пренесуваат дека Манчестер Сити се вклучил во трката по плејмејкерот на Сасуоло, Мануел Локатели.

Локатели кариерата ја започна во Милан, важеше се голем талент, но „росонерите“ не му веруваа и го продадоа на Сасуоло за 12 милиони евра.

Плејмејкерор го покажа својот потенцијал во Сасуоло и сега е стандарден член на италијанската репрезентација.

Локатели е голема желба на Андреа Пирло, кој се обидува да го донесе во Јувентус, но сега доби силна конкуренција.

Манчестер Сити веќе стапил во контакт со неговиот агент и сака да го донесе Италијанецот на „Етихад“, па веќе спремиле понуда од 40 милиони евра.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Алаба не е задоволен од понудата на Реал, преговара со други клубови

Играчот на Баерн Минхен, Давид Алаба се уште не одлучил во кој клуб ќе ја продолжи кариера…