Дома Останати Синот на Дејвид Бекам дебитираше во професионалниот фудбал

Синот на Дејвид Бекам дебитираше во професионалниот фудбал

Без никакви дилеми Дејвид Бекам е еден од најголемите фудбалери кои се појавиле на зелениот терен, а сега дојде време и неговите наследници да дебитираат во професионалниот фудбал.

Ромео Џејмс Бекам за првпат заигра професионален фудбал во дресот на Форт Лодердејл, клуб кој се натпреварува во третото по ранг натпреварување во САД.

Синот Бекам игра на позицијата десно крило, а во игра влезе во 79. минута. Настапи со дресот со број 11.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Што правеше Мегваер кога Дака постигна гол? 🎥

Maнчестер Јунајтед вчера беше поразен во натпреварот против Лестер, а после овој пораз се …