Дома Видео Се уште има магија во неговите нозе: Спектакуларен гол на Луис Суарез 🎥

Се уште има магија во неговите нозе: Спектакуларен гол на Луис Суарез 🎥


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Луис Суарез помина долги години во европскиот фудбал и во натпреварите во минатото сме биле сведоци на навистина негови прекрасни голови.

Еден таков Уругваецот постигна во 7-то коло од првата бразилска лига. Со фантастична финта Суарез се избори за позиција од која упати маестрален удар совладувајќи го противничкиот голман.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Челзи почна преговори за Нејмар

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Раководството на Челзи веќе остварило првичен конта…