Дома Видео Се уште има магија во неговите нозе: Роналдињо го украде шоуто на натпревар на легендите на Барса 🎥

Се уште има магија во неговите нозе: Роналдињо го украде шоуто на натпревар на легендите на Барса 🎥

Легендарниот Роналдињо засекогаш ќе остане запаметен како едно од најголемите имиња на фудбалската игра, а иако подолго време не е фудбалски активен магијата во неговите нозе се уште е присутно.

Роналдињо има улога на амбасадор на Барселона и често пати учествува на на натпревари на каталонскиот гигант, па така беше и вчера во Замбија.


Ниту „жешката“ Кнол не и помогна на Хрватска - домаќинот фуриозно! ↓↓↓


Во оваа земја е сретнале легендите на Барселона и легендите на Барселона, а победиле домашните фудбалери со резултат 3:0.

Роналдињо пред почетокот и за време на натпреварот го украде шоуто со своите препознатливи потези.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Реми меѓу Швајцарија и Шкотска

Шкотска и Швајцарција вечерва одиграа реми без победник 1:1, па Швајцарците со ова реми ст…