Дома Видео Се сеќавате на волејот на Зидан? Во БиХ виден поспектакуларен волеј! (ВИДЕО)

Се сеќавате на волејот на Зидан? Во БиХ виден поспектакуларен волеј! (ВИДЕО)

Голем дел од поврзасните фанови сигурно се сеќаваат на волејот на Зинедин Зидан во финалето од Лигата на шампионите против Леверкузен во 2002 година. Тој гол веројатно е најпознатиот волеј-гол во фудбалот, но сега во БиХ видовме нешто спектакуларно.

Во пријателски натпревар помеѓу нисколигашот ТОШК и кинескиот тим Гуижоу Хефенг, Адем Хоџиќ постигна гол со спектакуларен волеј. Тој го ископира волејот со десна нога на Зидан, но погоди од поголема далечина.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ливерпул не сакал да го доведе Мурињо: Неговото однесување не е за Енфилд!

Жозе Мурињо ја воодушеви Европа кога во 2004 година со Порто ја освои Лигата на шампиони и…