Дома Останати Се појави фотографија после пет години: Лицето на Кабиб по нокаутот на Конор за 13 секунди (ФОТО)

Се појави фотографија после пет години: Лицето на Кабиб по нокаутот на Конор за 13 секунди (ФОТО)

Конор Мекгрегор пред неколку години го шокираше ММА светот кога го нокаутираше тогашниот шампион Хоса Алда за само 13 секунди.

Мекгрегор така го запиша најбрзиот нокаут во една борба за појас во УФЦ и на најдобар начин покажа за каков борец се работи. Борбата траеше само 13 секунди, а Алдо не знаеше што се случува.

Во публиката тогаш бил и Кабиб Нурмагомедов кој денес е најголем непријател на Конор.

На интернет сега се појави фотографија од погледот на Кабиб кој ладно следеше што се случува во кафезот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Јувентус не се откажува од Заниоло

Италијанскиот шампион Јувентус веќе почна да работи на засилување на тимот за следната сез…