Дома Видео Се појави видео: Еве каде Меси се заразил со коронавирусот

Се појави видео: Еве каде Меси се заразил со коронавирусот

ПСЖ вчера објави дека Лионел Меси е позитивен на коронавирусот, а сега се појавија и снимки од новогодишната ноќ каде што Аргентинецот се заразил со вирусот.

Меси за време на празниците беше во Аргентина со семејството и очигледно не се придржувал до пораките од клубот да избегнува места со поголем број луѓе. Сега се појавија видео-снимка како Меси танцува со сопругата и пријателите опкружен со многу луѓе.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Mбапе како тинејџер: Не доби топка, па престана да трча 🎥

Килијан Мбапе летово го продолжи договорот со ПСЖ и доби голем број привлегии, а таквиот с…