Дома Фудбал Англија Се појави видео: Дали Тонали тука намерно добива жолт картон?

Се појави видео: Дали Тонали тука намерно добива жолт картон?

Фудбалската Асоцијација на Англија отвори истрага против Сандро Тонали и Италијанецот би можел да добие нова суспензија поради обложување.

На социјалните мрежи се појави видео од еден сомнителен потег на фудбалерот за врска.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тонали во моментов издржува суспензија од десет месеци која му ја изрече Италијанската федерација, меѓутоа во Англија е отворена нова истрага бидејќи постојат сомнежи дека се обложувал и по трансферот во Премиер лигата.

Во видеото кое кружи на социјалните мрежи може да се види како Тонали добива жолт картон затоа што не сака да излезе од теренот и тоа го прави дури откако судијата му го покажува картонот.

Како што е познато во Англија има поголеми опции за обложување, па така може да се одигра и дека играчот ќе добие жолт картон на натпреварот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Медиумите по потписот го потсетија Ракитиќ на изјава до 2006 година

Хрватскиот ветеран Иван Ракитиќ и официјално беше претставен како нов фудбалер на Хајдук о…