Дома Фудбал Останато Се огласи човекот кој се сликаше со телото на Марадона: Мојот син направи глупост, ве молам простете…

Се огласи човекот кој се сликаше со телото на Марадона: Мојот син направи глупост, ве молам простете…

Човекот вработен во погребалната компанија задолжена за погребот на Марадона кој се сликаше со телото на славниот Аргентинец се огласи во јавноста.

Прво се пишуваше дека навивачите и фановите брзо му „пресудиле“, се тврдеше дека неговото тело е пронајдено во контејнер, но тие информации се покажаа како погрешни. Затоа и при објавувањето на таа вест напоменавме дека треба да се земат со резерва.

Сега тој се огласи во јавноста.

„Се што се случи се случи во секунда. Само ја подигнав главата, а мојот син направи глупост како и секој 18-годишник. Ве молам простете ми…“.

Истакна и дека добро го познава семејството на легендарниот Аргентинец.

„Тој е идол. Никогаш не би покажал непочитување. Работев претходно за таткото на Марадона. Уште еднаш ве молам, простете“.

Потврди дека закани добиваат секојдневно.

„Да, секој ден добиваме закани. Ни се закануваат луѓе кои ги знаеме, соседите…“, раскажа Клаудио Фернандез.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Рамос донесе конечна одлука: Познат новиот клуб

Сагата околу продолжувањето на договорот на Серхио Рамос со Реал Мадрид трае веќе неколку …