Дома Фудбал Англија Се огласи Руни: Не можам да го замислам Роналдо во Сити

Се огласи Руни: Не можам да го замислам Роналдо во Сити

Кристиано Роналдо како што стојат работите ќе ги разочара навивачите и ќе потпише за Манчестер Сити.

Поранешниот соиграч на Роналдо од Манчестер Јунајтед, Вејн Руни не може да поверува дека тоа се случувс.

„Кристиано има оставено многу во Јунајтед и знам колку е горд. Не можам да замислам дека ќе премине во Сити, но во фудбалот никогаш ништо не се знае. Сите знаат дека јас никогаш не би можел да играм за Ливерпул или Сити, меѓутоа секој е различен. Овој трансфер на Роналдо мислам дека нема никакви врски со финансиитеЗ“, изјави Руни.

Според најавите Роналдо во Сити ќе потпише договор на две години и ќе заработува 15 милиони евра по сезона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Реал Мадрид е новиот европски шампион!

Реал Мадрид вечерва во Париз стигна до 14-тата титула европски шампион. Победата ја донесе…