Дома Фудбал Англија Сер Алекс „типува“ на Ливерпул

Сер Алекс „типува“ на Ливерпул


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Најтрофејниот тренер во историјата на Манчестер Јунајтед, Алекс Фергусон испрати многу пофални зборови за најголемиот ривал на „црвените ѓаволи“, екипата на Ливерпул.

Имено, Фергусон верува дека Ливерпул после 20 години е конкурентен во Премиер лигата и дека се едни од главните кандидати во борбата за титулата оваа сезона, најмногу поради Јирген Клоп.

„Се случува и најголемите светски клубови да имаат очајна серија која понекогаш може да трае и две децении. Токму таков е и Ливерпул кој смени голем број на менаџери во тој период, но тие менаџери го немаа идентитетот на клубот. Јирген Клоп го има! Оваа сезона Ливерпул е сериозен кандидат за титулата во Премиер лигата“, смета Фергусон.

Ливерпул игра одлично оваа сезона и моментално го дели првото место на табелата заедно со Манчестер Сити и Арсенал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Проблем за Баерн: Повредата на Гнабри е сериозна

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Баерн Минхен лесно ја…