Дома Останати Авто Мото Серхио Перез се договори со новиот тим?

Серхио Перез се договори со новиот тим?


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Ако им се верува на медиумите од Мексико, Серхио Перез и следната сезона ќе вози во Формула 1.

Перез наводно се договорил со Ред Бул кој се уште не сака да ја објави соработката бидејќи не е решена ситуацијата околу моторот за 2021. година.

Во австријскиот тим не се задоволни од Албон и поради тоа се во потрага по нов возач, а се чини дека партнер на Марк Верстапен ќе му биде Перез.

Целта на Ред Бул е прво да ја реши ситуацијата со моторот после што би требало да биде потврдена и соработката со Перез.

Мексиканецот оваа сезона е одличен. До сега има 100 бода во болидот на Рејсинг Поинт. Се наоѓа на четвртото место во поредокот на возачите и освојува бодови на секоја трка на која настапил.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Потрес во Формула 1: Ферари тргнува по Хамилтон – позната и понудата!

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Според последните информации од Формула 1 светот на…