Дома Останати Кошарка Серж Ибака ја промени средината

Серж Ибака ја промени средината

Лос Анџелес Клиперс го ангажираа 31-годишниот крилен центар Серж Ибака.

Откако Монтрезл Харел замина во ЛА Лејкерс, Клиперси го донесоа играчот кој во 2019. година го освои насловот со Торонто.

Ибака потпиша двегодишен договор со екипата Клиперси вреден 19 милиони долари.

ЛА Клиперс во новата сезона ќе биде меѓу кандидатите за освојување на прстенот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Легендарен тајм-аут: Ги повика играчите и не им кажа ништо 🎥

Tренерот на Барселона, Шарунас Јасикевичиус во вчерашниот натпревар против Валенсија напра…