Дома Фудбал Сержи Роберто: Го чекаме Меси со раширени раце

Сержи Роберто: Го чекаме Меси со раширени раце


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Фудбалерот на Барселона, Сержи Роберто зборуваше за можното враќање на „Камп Ноу“ на Лионел Меси.

Роберто испрати порака до Меси, кој вчера доби свирежи од навивачите на ПСЖ, кои не се задоволни од настапите на Аргентинецот.

„Се надевам дека Меси ќе се врати во Барселона, ние го чекаме со раширени раце. Тој дефинитивно не заслужува таков третман во Париз“, кажа Роберто.

Идината на Меси е главна тема бидејќи неговиот договор со ПСЖ истекува на крајот на сезоната, а се погласни се шпекулациите за можно враќање во Барселона.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…