Дома Македонски спорт Мак ракомет Сергеј Горбок успешно опериран во Хрватска (ФОТО)

Сергеј Горбок успешно опериран во Хрватска (ФОТО)

0

Рускиот ракометар на Вардар Сергеј Горбок кој заработи тешка повреда на лигаментите во текот на вчерашниот ден беше успешно опериран во Хрватска.

Горбок сигурно ќе му недостасува на стратегот на црвено-црните Парондо во наредниот период, но според расположението на фотографијата може да се заклучи дека се поминало во најдобар ред.

Сепак, иако е се во најдобар ред сигурно ќе помине време за Горбок да се врати на паркетот. Засега очекувањата Горбок да се врати во пролетниот дел од сезоната.

Ќе потсетиме кога Горбок се повреди, Вардар го доведе младиот Словенец Грегор Оцвирик.


Следете го Sportski.mk и на


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Видео: Милосављев и Дибиров меѓу најдобрите во ЛШ

Вардар вчера го доживеа првиот пораз сезонава на гостувањето кај Киелце, но голманот Милос…