Дома Останати Авто Мото Семејството на Шумахер се одлучи за голема промена

Семејството на Шумахер се одлучи за голема промена

0

Поминаа веќе пет години откако легендарниот возач на Формула 1, Михаел Шумахер тешко се повреди во скијачка несреќа. Германецот, како што е веќе познато, ја повреди главата и за неговата здравствена ситуација денеска е малку познато, бидејќи семејството се одлучи на потполна приватност.

Единствено се знае дека Шуми моментално е во својот дом во Женева, но според она што го пишуваат медиумите, наскоро ќе се пресели во Мајорка каде неговата сопруга Корина купила куќа за 30 милиони евра.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Регионот во неверување: Ова е како сцена од мафијашки филм – детали од престрелката која ја потресе Србија!

Денес Србија беше потресена од шокантниот настан во кој животот го загуби претседателот на…