Дома Фудбал Репрезентации Селекторот на Англија премолчел дека прележал коронавирус

Селекторот на Англија премолчел дека прележал коронавирус


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Селекторот на Англија, Герет Саудгејт прележал коронавирус.

Ништо тука немаше да биде чудно ако некој знаел за тоа, Саудгејт го криел тоа дури и од репрезентативците и челниците на Фудбалскиот сојуз на Англија.

Тој добил позитивен тест и поминал десет дена во самоизолација, откако што тестирал и добил негативен тест.

Поради изолацијата не можел да следи одредени натпревари, па играчите ги следел од неговиот дом што е поинаку од она на што е навикнат.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Барселона играше пријателски натпревар против Висел Кобе – се беше во знакот на Иниеста 🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Фудбалерите на Висел Кобе и Барселона денес одиграа…