Дома Фудбал Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018 Само чудно ја спаси Хрватска од пад во „бездна“…(видео)

Само чудно ја спаси Хрватска од пад во „бездна“…(видео)

0

Хрватска не го започна онака како што посакуваше полуфиналето против Англија. Избраниците на Златко Далиќ, веќе имаат негатива од еден погодок, а можеа да бидат во уште полоша позиција доколку Хари Кејн успееше да го совледа Субашиќ.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Светско првенство во фудбал - Мундијал во Русија 2018

Проверете

Лион можеше до водство, но тука беше Тер Штеген да направи чудо! (ВИДЕО)

Тер Штеген брани во фантастична форма, а тоа го покажа и во вечерашниот натпревар помеѓу Б…