Дома Фудбал Англија Руни се огласи по гласините дека може да го наследи Бенитез во Евертон

Руни се огласи по гласините дека може да го наследи Бенитез во Евертон

Eвертон пред неколку дена го отпушти Рафа Бенитез кој на клупата помина само неколку месеци. Повеќе имиња се поврзуваат со Евертон, а едно од нив е Вејн Руни.

По гласните во јавноста се огласи и самиот Руни.

„Како и сите други и јас следам што се пишува. Евертон е клуб во кој растев. Ми годи што ме поврзуваат, но во Евертон мораат да знаат дека ако сакаат да разговараат мора да испратат официјална понуда. Мојот фокус е на Дерби и натпреварите кои следатр. Никој од Евертон засега не ме побарал“, изјави Руни.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Братот на фудбалерот на Ливерпул со неговата бремена сопруга се криел во хаосот пред стадионот 🎥

Ливерпул и Реал Мадрид требаше да го започнат финалето во Лигата на шампионите во 21 часот…