Дома Фудбал Останато Роналдо ја доби казната за срамното однесување

Роналдо ја доби казната за срамното однесување

Кристијано Роналдо заработи суспензија од два натпревари поради непримерниот гест кој го направи како одговор на навивачите кои од трибините му скандираа „Меси, Меси“.

Португалецот по победата на Ал Наср против Ал Шабаб на гостински терен од 2:3 не издржа и одлучи да возврати на провокациите.  Саудиската лига веднаш отвори истрага бидејќи однесувањето на Роналдо беше оценето како неморално.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Според последните информации од медиумите, Роналдо за ваквиот потег добил суспензија од два натпревари, но и парична казна. Засега не се наведува во кој износ, меѓутпа со оглед дека во Ал Наср заработува 200.000 евра годишно сигурно нема да има посебен проблем со таквата казна.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Премиер лигата ќе воведе полуавтоматски офсајд

Англиската Премиер лига од следната сезона ќе има уште една новина која е поврзана со упот…