Дома Луд Спорт Роналдо ја вработи ќерка му на Мендеш како менаџер за комуникации!

Роналдо ја вработи ќерка му на Мендеш како менаџер за комуникации!

Кристиано Роналдо ја вработи ќерката на својт менаџер и пријател Жорге Мендеш, Мариса како негов менаџер за комуникации.

Имено, „Сан“ пренесува дека 25-годишната Мариса ќе раководи со социјалните мрежи на Роналдо, каде има повеќе од 200 милиони следбеници.


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Мариса неодамна дипломира како маркетинг менаџер, но на насловните страни на медиумите се појавува како девојка на Роналдо.

Португалецот уште претходно се поврзуваше дека е во врска со Мариса, но никогаш не потврди такво нешто.

Afternoon. ?

A photo posted by MARISA MENDES (@_marisa_mendes) on

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Голот кој Манчестер Јунајтед го прими не е регуларен. Причината е малку познато правило

Луд натпревар во Турција полн со пресврти го одбележа 5. коло во Лигата на шампионите. По …