Дома Фудбал Италија Роналдо има одличен партнер за тренинг во карантин (видео)

Роналдо има одличен партнер за тренинг во карантин (видео)

Ѕвездата на Јувентус, Кристиано Роналдо се врати во Италија, но мораше да остане 14 дена во самоизолација.

Португалецот вредно тренира за да ја задржи добрата форма, а се чини има идеален „спаринг“ партнер за тренинг во карантин.

Роналдо објави видео како тренира во својот двор и тоа заедно со својот најстар син, Кристиано Јуниор, кој е дел од младинските категодии на Јувентус.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ова се термините за полуфиналните натпревари во ЛЕ

Екипите на Шахтјор и Севиља синоќа обезбедија пласман во полуфиналето на Лига Европа. Шахт…