Дома Фудбал Останато Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Родриго на новинарско прашање: Реал не ми дозволува да одговорам

Играчот на Реал Мадрид, Родриго синоќа одигра одличен натпревар против Наполи во Лигата на шампиони.

Напаѓачот беше прашан од новинарите за судирот со Лионел Меси за време на квалификацискиот натпревар за Светското првенство во 2026 година помеѓу Бразил и Аргентина на Маракана.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


„Не смеам да зборувам за тоа. Реал Мадрид нема да ми дозволува“, изјави 22-годишниот напаѓач.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ибрахимовиќ го избра новиот тренер на Милан

Милан на лето сигурно ќе прави тренерска смена, а медиумите на Апенините тврдат дека главн…