Дома Македонски спорт Ристовски го продолжува договорот со Спортинг!

Ристовски го продолжува договорот со Спортинг!

Заменик капитенот на репрезентацијата на Македонија Стефан Ристовски запиша асистенција во победата на Спортинг против турски Башакешир, а денес португалските медиуми објавија дека дефинитивно ќе потпише нов договор со Спортинг.

Ристовски пред две ипол години дојде во Спортинг од Ријека и има договор до летово, но и клазула во него Спортинг ако сака да му продолжи соработката. Раквоодството на Спортинг сега донело одлука да го продолжи договорот со македонскиот репрезентативец.

Медиумот „Рекорд“ е медиум кој важи за близок до португалскиот клуб, па сега се очекува само официјализирање на соработката.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Oткриена причината за смртта на Радомир Антиќ

Славниот српски стратег Радомир Антиќ почина вчера во Мадрид. Веста за смртта на тренерот …