Дома Останати Тенис РЕМЕК-ДЕЛО: Уметник со македонско потекло направи фантастичен портрет на Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

РЕМЕК-ДЕЛО: Уметник со македонско потекло направи фантастичен портрет на Ѓоковиќ! (ФОТО+ВИДЕО)

Новак Ѓоковиќ го доби можеби најдобриот портерт – преку цел тениски терен!

Уметникот со македонско потекло Андреј Јосифовски познат како „пијанист“ го нацрта ликот на Новак на терен на Бежаниска коса на 264 метри квадратни.

Објавено е и видео во кое на кратко се гледа како Јосифовски го прави ова ремек-дело. Портретот е долг 24 метри, а широк 11 метри.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Официјално: Откажан тенискиот Мастерс во Мадрид

Oвогодинешните АТП и ВТА турнири во Мадрид кои треба да се играат од 12 до 20 септември се…