Дома Фудбал Италија Реакцијата на Мурињо откако доби црвен картон 🎥

Реакцијата на Мурињо откако доби црвен картон 🎥

Жозе Мурињо во вчерашната средба против Наполи беше лут поради недосуден фаул на неговиот тим, реагираше бурно па заработи исклучување.

Португалецот беснееше покрај аут линијата, прво доби жолт картон по 19 минути игра исто така поради протест, а на десет минути пред крајот беше и исклучен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Конте ја потврди лошата ситуација: Имаме 11 достапни играчи

Aнтонио Конте потврди дека поради коронавирусот ситуацијата во соблекувалната на Тотенхем …