Дома Видео Реакцијата на Меси кога му покажаа како неговото семејство го слави голот за Аргентина 🎥

Реакцијата на Меси кога му покажаа како неговото семејство го слави голот за Аргентина 🎥


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Лионел Меси вчера со Аргентина обезбеди пласман во четвртфиналето победувајќи ја Австралија и така на најдобар можен начин го обележа својот јубилеен 1000-ти натпревар во кариерата.

Меси постигна гол и беше избран за МВП на натпреварот. По натпреварот новинарот на „Тyc Sport“ му ја покажува реакцијата на неговото семејство по голот кој го постигна.

„Навистина е прекрасно да гледаш како цело семејство се радува на твоите голови, тоа ми дава дополнитена среќа и страст.

Знам како го доживуваат сето ова. Ова е прв Мундијал на кој моите деца се свесни што значи Светското првенство. Специјално е да ги гледам на трибините“, изјави Меси.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Официјално: 37-годишник е нов селектор на Белгија!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Фудбалскиот сојуз на…