Дома Луд Спорт Реакцијата на Ентони кога разбра дека е повикан за Мундијалот🎥

Реакцијата на Ентони кога разбра дека е повикан за Мундијалот🎥

Бразилскиот селектор Тите денес официјално го соопшти списокот на фудбалери кои ќе патуваат на Мундијалот во Катар.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓На конечниот список од 26 фудбалери најголемото изненадување е што го нема Фирмињо, а на негово место беше повикан Мартинели од Арсенал.

На социјалните мрежи се појави видео од реакцијата на ѕвездата на Манчестер Јунајтед, Ентони кога разбра дека ќе патува на Мундијалот.

Тој во присуство на пријателите го гледаше во живо објавувањето на списокот и не можеше да ги сокрие емоциите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Мачката Љубица е голем фан на Црвена Звезда, не пропушта ниту еден меч🎥

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Српските медиуми…