Дома Топ вести ПСЖ ја пронајде замената за Мбапе

ПСЖ ја пронајде замената за Мбапе

ПСЖ е сериозно заинтересиран за ѕвездата на Милан, Рафаел Леао, пренесуваат италијанските медиуми.

Португалецот се етаблираше во еден од најдобрите млади фудбалери во Европа и го привлече вниманието на многу европски гиганти.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Откако стана јасно дека Мбапе нема да го продолжи договорот и на лето заминува како слободен агент, ПСЖ бара замена за прв избор е Рафа Леао.

Португалецот пред неколку месеци стави потпис на нов договор, но ПСЖ е спремен да испрати понуда која не се одбива.

Имено, „светците“ се спремни да понудат 120 милиони евра за потписот на Португалецот, сума која Милан нема да може да ја одбие.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Проблем за Алегри: Јувентус без двајца важни фудбалери во дербито со Наполи

Викендов екипата на Јувентус славеше против Фросиноне, меѓутоа „старата дама“ се соочи и с…