Дома Фудбал Останато ПСЖ бара нов тренер, три имиња на списокот

ПСЖ бара нов тренер, три имиња на списокот


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Кристоф Галтие дефинитивно нема да биде тренер на ПСЖ следната сезона, пренесува еминентниот „Екип“.

Раководството на ПСЖ не е задоволно од работата на тренерот и веќе ја започна потрагата по негова замена, а во најтесниот избор се тројца тренери.

„Екип“ тврди дека прв избор е Жозе Мурињо, а „Специјалниот“ ќе донесе конечна одлука веднаш после финалето на Лига Европа.

Заедно со Мурињо голема желба е и Луис Енрике, кој е слободен агент и чека понуда од некој европски гигант.

Трет на листата желби е Чаби Алонсо, кој го покажа својот потенцијал на клупата на Баер Леверкузен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Луис Енрике фаворит за тренерското столче во ПСЖ

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Кристоф Галтие сино…