Дома Фудбал Лига на шампиони Проблем за Тухел: Баерн ослабен во реваншот против Реал Мадрид

Проблем за Тухел: Баерн ослабен во реваншот против Реал Мадрид

Во среда на програмата во Лигата на шампионите е реваншот помеѓу Реал Мадрид и Баерн Минхен, а во овој натпревар германскиот гигант ќе биде ослабен.

Имено, тренерот Томас Тухел не ќе може да смета на левиот бек Рафаел Гереиро. Португалскиот фудбалер се повреди во натпреварот против Штутгарт за викендот кој Баерн го загуби со 3:1.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Лекарските прегледи покажале дека станува збор за посериозна повреда на коленото и вкрстените лигаменти.

Ќе потсетиме, првиот натпревар во Минхен заврши без победник, па во реваншот ниту една од екипите нема поизразите предност во битката за финале.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Страшни сцени на ЕП: Докторите го спасуваа животот на унгарски репрезентативец 🎥

Во 68. минута од натпреварот помеѓу Шкотска и Унгарија видовме страшна сцена во која настр…