Дома Останати Проблеми за Ѓоковиќ: Останал заробен на аеродром! 🎥

Проблеми за Ѓоковиќ: Останал заробен на аеродром! 🎥

Наредната недела Новак Ѓоковиќ ќе учествува на турнирот во Париз, а пред овој турнир доживеа мала непријатност.

Имено, Ѓоковиќ требаше да гостува во телевизиска емисија во Франција, меѓутоа тоа нема да се случи. Српскиот тенисер објави дека останал заробен на аеродромот во Белград и се извини на организаторите на емисијата што нема да може да стигне на гостувањето.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Ѓоковиќ се огласи преку видео порака соопштувајќи дека се соочил со проблеми.

„Добро вечер на сите. Сакав да направам кратко видео за да се извинам што нема да можам да бидам со вас вечерва. Малку ми е срамота штоа поради авио сообраќајот останав во Белград“, порача Ѓоковиќ преку социјалните мрежи.

Ќе потсетиме, Ѓоковиќ до крајот на годината покрај настапот во Париз, ќе игра на Завршниот мастерс и ќе го облече дресот на Србија на Дејвис Купот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Ферстапен ја освои пол-позицијата во Бахреин

Макс Ферстапен ќе стартува од пол-позицијата на првата сезонска трка во Формула 1 шампиона…