Дома Топ вести Проблеми за Реал – еден месец без Модриќ!

Проблеми за Реал – еден месец без Модриќ!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Поради повреда на коленото Лука Модриќ ќе биде еден месец надвор од фудбалските терени, потврди денес „кралскиот“ клуб.

Хрватскиот репрезентативец се повреди во средата, на натпреварот во Дортмунд против Борусија, во Лигата на шампионите.

Модриќ нема да биде во хрватската репрезентација на квалификациските натпревари против Косово и Финска, во Примера ќе ги пропушти дуелите против Еибар, Бетис и Атлетик Билбао, како и двата дуела против Легија во Лигата на шампионите.

Лука Модриќ ја игра петтата сезона во Реал, и е еден од најважните фудбалери во тимот на Зидан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ го „краде“ Гундоган пред носот на Барселона

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Ил…