Дома Фудбал Останато Приказна за филм: Слеп е на едно око, а го постигна голот на годината! (видео)

Приказна за филм: Слеп е на едно око, а го постигна голот на годината! (видео)

За Парагваецот Марио Рикардо денес зборува цел свет и тој е доказ дека спортот не познава граници.

Иако е слеп на едно око уште од мали нозе, игра фудбал, а го постигна и еден од најубавите голови против Черо Портено.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Уште како мал во сообрајќајна несреќа го загубил едното око, но сепак успеа да ги оствари своите соништа. Денес игра во третата лига за Кристобил Колон и во Купот постигна гол каков што ретко се гледа.

Навивачите ширум светот веќе почнаа да коментираат дека Рикардо треба да биде номиниран за најубав гол на годината, награда која ја доделува ФИФА.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…