Дома Фудбал Репрезентации Приведен претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија

Приведен претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија

Претседателот на Фудбалскиот сојуз на Србија Славеша Кокеза бил приведен утрово на информативен разговор.

Според информациите кои го објавија српските медиуми Кокеза е приведен после обвиненијата од белградскиот угостител Александар Кајмаковиќ или познат како Аца Босанац. Камјамаковиќ во текот на разговорот на припадниците на полицијата им изнел сознанија за криминални активности во кои наводно бил вмешан Кокеза.

Славиша Кокеза на чело на Фудбалскиот сојуз на Србија е од 20. мај 2016 година. Претходно кратко време беше член на управниот одбор на Црвена Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…