Дома Трансфер зона Претседателот потврди: Феликс не сака да игра за Атлетико

Претседателот потврди: Феликс не сака да игра за Атлетико

Претседателот на Атлетико Мадрид, Енрике Серезо потврди дека Жоао Феликс не сака да игра повеќе за „јорганџиите“.

Жоао Феликс по шестмесечната позајмица во Челзи се врати во Атлетико Мадрид, но јасно е дека за него нема повеќе место во тимот на Симеоне.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Со оглед на фактот дека до овој момент не пристигнаа понуди за Португалецот, сега Атлетико е спремен да го пушти на позајмица.

„Јасно е дека Жоао Феликс не сака да игра повеќе за Атлетико“, изјави Серезо.

Најсилен интерес за Феликс покажува Барселона, која сака да го доведе на позајмица со право на откуп.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Во Баерн непријатно изненадени: Дефанзивецот од Премиер лигата не е доволно брз за Бундеслигата

Eрик Дајер (30) оваа година пристигна на позајмица од Тотенхем во Баерн. На германскиот ша…