Дома Фудбал Италија Претседателот на Јувентус призна: Би било ерес да не мислиме на Гвардиола!

Претседателот на Јувентус призна: Би било ерес да не мислиме на Гвардиола!

Претседателот на Јувентус, Андреа Ањели ги коментираше шпекулациите во медиумите дека Пеп Гвардиола би можел да седне на клупата на „старата дама“.

Шпекулациите за доаѓањето на Гвардиола во Јувентус додатно се засилија откако Манчестер Сити беше суспендиран на две сезони од европските натпреварувања.

Ањели истакна дека се задоволни од работата на Сари, но „би било ерес доколку не мислат на Гвардиола“.

„Би било ерес да не мислиме на Гвардиола. Во овој момент тој е среќен таму каде што е. Мислам дека е малку веројатно тој да го напушти Сити, бидејќи се чувствува многу комфорно. Меѓутоа, ние сме задоволни со Сари, со него започнавме тригодишен проект и ќе видиме како ќе се развиваме во иднина“, изјави Ањели.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

„Вембли“ блесна во боите на Италија (ФОТО)

Вчера требаше да се одигра пријателски натпревар помеѓу Англија и Италија, но поради панде…