Дома Фудбал Италија Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Претседателот на Интер лут на тренерот Инзаги

Притисокот врз тренерот на Интер, Симоне Инзаги се повеќе се зголемува после серијата на лоши резултати.


Германија пред елиминација!? - 8 ден ↓↓↓„Нероаѕурите“ лошо ја отворија сезоната и имаат четири порази после првитте осум кола во Серија А.

Имено претседателот на Интер, Стивен Жанг бил лут и иритиран од коментарите на Инзаги пред дуелот со Рома.

„Каде и да отидам, се освојуваа трофеи, приходите се зголемуваат, а загубите се намалуваат“, истакна Симоне.

„Газета дело Спорт“ пренесува дека засега Инзаги не е загрозен од отказ бидејќи неодамна го продолжи договорот, но ќе мора да внимава со изјавите и секако да ги поправи резултатите на тимот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Меси: За нас сега почнува Мундијалот!

ЕКСКЛУЗИВНО: 50 БЕСПЛАТНИ СПИНОВИ БЕЗ ДЕПОЗИТ - РЕГИСТРИРАЈ СЕ НА МОЦАРТ! Репрезентацијата…