Дома Останати Тенис Пред 10 години Ѓоковиќ го доживеа поразот кој можеше да значи крај на неговата кариера (ВИДЕО)

Пред 10 години Ѓоковиќ го доживеа поразот кој можеше да значи крај на неговата кариера (ВИДЕО)

Пред точно 10 години Новак Ѓоковиќ доживеа пораз поради кој можеше да ја заврши кариерата, тоа беше сигурно неговиот најболен пораз.

Се играше четвртфиналето на Ролан Гарос, Ноле имаше водство од 2:0 против Австриецот Јирген Мелцер и изгледаше дека лесно ќе ја заврши работата. Сепак, на големо изненадување на спортската јавност Мелцер со неверојатен пресврт го победи Ѓоковиќ.

Неодамна сопругата Јелена јавно зборуваше дека Ѓоковиќ сериозно размислувал да стави крај на кариерата, дури тоа го кажал на сите во неговиот тим.

За среќа на неговите фанови Ѓоковиќ го надмина кризниот период и по паузата се врати на терените и следуваа години во кои доминираше.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Тенис

Проверете

Откако цел свет го критикуваше Ѓоковиќ сега Федерер е на удар на јавноста поради неодговорно однесување (ФОТО)

Неодамна голем дел од јавноста го критикуваше Новак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адри…